Najszybsze znajomości - Mates.pl
Nie zalogowano
Nowy temat
06 lipca 2016, 21:56
Zapraszam do dzielania sie swoimi projektami w scratch lub co bys zrobił w scratch .
10 lipca 2016, 22:15
Ogólnie nie wiem czemu w temacie jest nauka programowania... Scratch to taki program który robi wszystko za Ciebie. Przez cały proces tworzenia gry nie napotkałem się nawet z linijką kodu programowania. A gry które można tam tworzyć są tak banalne że szkoda mojego czasu.
11 lipca 2016, 21:45
od czego trzeba zacząć naukę, nie zgodzę się że nie ma elementów programowania. zapoznaj się z zaawansowanymi projektami. Owszem brakuje niektórych elementów z pełnego oprogramowania ale to może być tylko wyzwanie.
14 lipca 2016, 00:24
Zawsze wspinałem się od jak najwyższego szczebla więc mnie takie programy nie rajcują za bardzo. Wielu powie że to błąd ale jak widać dla mnie nie wyszło to na złe. I daj mi chociaż jedną linijkę programowania w obojętnie jakim języku w tym programie. Przypominam że to nie jest język programowania tylko skrypty które program sam narzucił.
14 lipca 2016, 00:27
JaJestemZWami zawsze przygotowany.
14 lipca 2016, 00:28
A jak nie, jak tak 
14 lipca 2016, 00:30
Nooo... Pod warunkiem że szkoła się nie liczy bo wtedy bym był mistrzem świata.
14 lipca 2016, 11:41
tak to nie jest język programowani ale uczy elementów oprogramowania jak wdrożyć algorytm do programu, posługiwać się zmiennymi itp.. za pomocą te języka "skryptowego" jak nazwałeś powstają gry , prezentacje  itp.. A czy obecnie nawet w zaawansowanym programowaniu nie posługujesz się Procedurami czy gotowymi bibliotekami a czym ze to nie jest jak zbiór skryptów tylko w scrach to są bloki graficzne . klocki jak w innych językach
14 lipca 2016, 13:16
Czyli uczy tego co samemu musisz się nauczyć. Są też inne programy do tego. Może ten nie jest aż tak rozbudowany ale to tylko przykład http://hakerzy.net/algorytmy.html A tworząc grę, dobrą grę musisz obrysować własną scenografię, zrobić/pobrać silnik do gier, zrobić grafiki, trzeba dopracować mechanikę gry, muzykę (Dla mnie to zbędny element ale dla wielu znaczy dużo) Moją pierwszą grę zrobiłem w Cry Engine (Tym samym co był robiony Crysis 3 i chyba Far Cry 4) Po pobraniu masz mapę z Crysis 3 tylko bez NPC. Gdyby nie fakt że nie mogłem dojść do tego jak dać tam własną grafikę, (chodzi o zwierzęta, bronie itp) to też gra nie wyszła.
14 lipca 2016, 13:24
Tak... Ale czemu nie możesz chodź raz iść na łatwiznę?
14 lipca 2016, 13:24
Znasz mnie... To nie dla mnie
14 lipca 2016, 13:28
PS: Jak wrócę do Suwałk muszę wreszcie to rozkminić.
14 lipca 2016, 13:29
Oto człowiek który się nigdy nie poddaje XD
14 lipca 2016, 17:22
No cóż zbudowanie gry zawiera wiele elementów, a najważniejsza jest grywalność, ale warto się zapoznać jak tworzyć wszystkie te elementy i to daje taką możliwość scratch, możesz nagrywać muzykę czy tworzyć grafikę, choć polecałbym się wspierać innymi programami np.gimp czy lepiej inscape, co do muzy czy filmów tez można  parę opensource-wych  programów znaleźć. Fajnie że dążysz do doskonałości to się chwali , w końcu można programować nie tylko gry, jest jeszcze szerokie pole do popisu w wielu dziedzinach życia. Ważne żeby to robić systematycznie krok po kroku w miarę swoich możliwości wchodzić na kolejny poziom. Dobrać tak szkołę czy później studia w tym kierunku. a dla tych co chcą się pobawić a nie zaraz zostać specjalistą w programowaniu jest SCRATCH. Ma wieletysięcy użytkowników na całym świecie i powstał na MIT w USA elitarna uczelnia jesli chodzi o technologie informatyczne.
14 lipca 2016, 18:03
Do grafiki do gier używam Cinema 4D. Do muzyki FL Studio (Głównie do robienia bitów ale d tego chyba też się nada) Sam CryEngine daje możliwość robienia grafik tym samym narzędziem ale to dla mnie nie wystarcza. Nauczyłem się pisać skrypty robiąc gry w Unity 3D i Unreal Engine. Dam za chwilę jeszcze filmik z programem konkursowym który rozbawił wszystkich. Głównie przy czwartej linijce
14 lipca 2016, 18:06

15 lipca 2016, 14:49
Leże i nie wstaje XD Prawie umarłam XD
Website monitoring | Uptimia
Mates.pl używa ciasteczek (cookies) aby polepszyć jakość obsługi. Możesz dowiedzieć się więcej na tutaji w naszej polityce prywatności.
Jeśli się z tym nie zgadzasz, zmień ustawienia swojej przelądarki tak, aby nie akceptowała cookies.